EVGA nForce 790i Ultra SLI
Dit product is niet (meer) verkrijgbaar bij de bij Hardware Info aangesloten shops.
| Formaat | ATX |
| CPU socket | Socket 775 |
| Intel Coffee Lake compatible | |
| Chipset | Nvidia nForce 790i Ultra SLI |
| Type geheugen | DDR3 |
| Formaat | ATX |
| Ondersteunde processor(s) | Intel Core 2 Quad/Duo |
| CPU socket | Socket 775 |
| Aantal sockets | 1 |
| Intel Coffee Lake compatible | |
| Type processorbus | 1600/1333/1066 MHz FSB |
| Chipset | Nvidia nForce 790i Ultra SLI |
| Chipset - North bridge | Nvidia nForce 790i Ultra SLI |
| Chipset - South bridge | Nvidia nForce 570 SLI |
| Type geheugen | DDR3 |
| Hoogst instelbare geheugensnelheid | DDR3-1333 |
| Aantal geheugenkanalen | 2 |
| Aantal geheugensloten | 4 |
| SLI Memory / EPP compatible | |
| Intel XMP compatible | |
| DDR DIMM-sloten | 0 |
| DDR2 DIMM-sloten | 0 |
| DDR3 DIMM-sloten | 4 |
| Totaal aantal fysieke PCI-Express x16 sloten | 3 |
| PCI-Express x8 sloten | 0 |
| PCI-Express x4 sloten | 0 |
| Totaal aantal fysieke PCI-Express x1 sloten | 2 |
| Totaal aantal lanes alle PCI-Express x16 sloten | 48 |
| AGP-sloten | 0 |
| PCI-sloten | 2 |
| Nvidia SLI compatible | |
| Nvidia SLI (2-way) | |
| AMD CrossFire compatible |
| USB 2.0 - Totaal | 10 |
| USB 2.0 - extern | 6 |
| IEEE 1394 controller | TI TSB43AB22A |
| Parallel ATA aansluitingen | 1 |
| Serial ATA aansluitingen (totaal) | 7 |
| eSATA aansluitingen | 1 |
| Extra PATA (RAID) controller | - |
| Extra SATA (RAID) controller | JMicron JMB362 |
| RAID 0 ondersteuning | |
| RAID 1 ondersteuning | |
| RAID 5 ondersteuning | |
| On-board flash geheugen (voor ReadyBoost) | 0 MB |
| Onboard audio - Kanalen | 7.1 |
| Onboard audio - Codec chip | Realtek ALC888 |
| Onboard audio - Codec type | HDA |
| S/PDIF ingang | |
| S/PDIF uitgang | |
| Dolby Digital Live | |
| DTS Connect |
| Aantal netwerkaansluitingen | 2 |
| LAN - Snelheid | 1.000 Mbit/s |
| LAN 2 - Snelheid | 1.000 Mbit/s |
| WLAN - Chip | Intel Dual Band Wireless-AC 8265 |
| Bluetooth |
| Totaal aantal chokes | 6 |
| Fan aansluitingen (totaal) | 6 |
| Fan snelheid afhankelijk van temperatuur | |
| Chipset koeler | Actief |
| Maximale FSB/bClk frequentie | 700 MHz |
| Max. CPU voltage | 2 V |
| Max. geheugen voltage | 2 V |
| North bridge / PCH 1.05V/1.09V voltage tweaking (maximaal) | 1,55 V |
| South bridge voltage tweaking (maximaal) | 1,75 V |
| HyperTransport voltage tweaking (maximaal) | 0 V |
| PCI-Express voltage tweaking (maximaal) | 0 V |
| Dynamisch overklokken | |
| Multiplier instelbaar | |
| PCI klokfrequentie instelbaar | |
| PCI-Express klokfrequentie instelbaar | |
| Heatsinks op cpu stroomvoorziening |
| Voeding connector | 24 pins |
| Onboard speaker | |
| 100% Solid Condensators | |
| BIOS type | Award |
| Dual BIOS | |
| Boot-menu in BIOS | |
| Flash-programma in BIOS | |
| BIOS profielen | |
| Probleem diagnose | |
| Power recovery |
| SKU | 132-CK-NF79-A1 | |
| Toegevoegd aan Hardware Info | dinsdag 25 maart 2008 |
Een aantal weken geleden introduceerde nVidia de nForce 780i chipset, hun eerste platform waarmee het mogelijk werd om een nieuwste generatie Intel quad-core processor te combineren met twee nVidia videokaarten in SLI. Verder was het nVidia's eerste chipset met ondersteuning voor PCI-Express 2.0. Op papier klonkt het allemaal geweldig, maar echt enthousiast waren we niet; de nForce 780i bleek immers niet meer en niet minder dan een nieuwe revisie van de 680i chip, opgepimpt met een extra chip om PCI-Express 2.0 mogelijk te maken. Weinig vernieuwend dus. Wij riepen op om nog even te wachten op de introductie van de nForce 790i, de DDR3-versie van nVidia's nieuwe high-end Intel platform. De 790i is immers wél een volledig nieuw product. Inmiddels zijn de eerste nForce 790i borden beschikbaar; in dit artikel bespreken we de chipset zelf en de borden van ASUS, EVGA en XFX.
25 maart 2008 16:01